Witaj na aniball-polska, potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami:
Anemia w ciąży – przyczyny, objawy i leczenie

Anemia w ciąży – przyczyny, objawy i leczenie

W trakcie ciąży w naszym organizmie dochodzi do wielu zmian, także tych związanych z zapotrzebowaniem na konkretne składniki. Niestety, kiedy dochodzi do ich niedoboru w diecie, rozwijają się problematyczne schorzenia, które mogą mieć niemały wpływ na przebieg ciąży. Jednym z nich jest anemia powstająca w wyniku niedoboru żelaza, a także braku jego zapasów w ustroju. Dlatego podczas pojawienia się anemii w ciąży, dieta ma dla nas kluczowe znaczenie – dzięki niej można zmniejszyć związane z nią dolegliwości. Jednym z najczęściej nurtujących kobiety tematów jest rozwój anemii w ciąży, a dziecko i jego dobro.

Anemia w ciąży – objawy

Anemii w ciąży często towarzyszą nieprzyjemne objawy, które pomogą w jej rychłym rozpoznaniu. Przede wszystkim jeśli zauważysz senność, chroniczne zmęczenie, duszności, bóle głowy lub kołatanie serca, nie warto bagatelizować tych przesłanek, tylko niezwłocznie zgłosić się do specjalisty. Kiedy w organizmie pojawia się niedobór żelaza, możemy także zauważyć wypadanie włosów, zajady, a także nadmierną bladość skóry.

Anemia w ciąży – przyczyny

Ciąża jest dla każdej z nas nie tylko pięknym, ale także trudnym okresem, w którym musimy zmagać się z wahaniami hormonów, stresem, a także utratą cennych składników, jak żelazo, witamina B12 czy kwas foliowy. Ponadto rozwojowi anemii sprzyjają również mnogie ciąże, niedobory żelaza występujące już we wcześniejszych okresie czy różnego rodzaju infekcje.

Anemia w ciąży – co jeść?

Podczas występowania anemii w trakcie trwania ciąży niezwykle ważna jest nie tylko odpowiednio dobrana suplementacja, ale także dieta bogata w żelazo. Dlatego powinnyśmy spożywać takie produkty, jak żółtko, mięso, owoce morza, ryby, fasola, suszone morele czy szpinak. Są to jedne z wielu pokarmów, dzięki którym wpłyniemy pozytywnie na stan organizmu, wesprzemy go w lepszym przyswajaniu żelaza, a także w poradzeniu sobie z jego niedoborem w trakcie anemii w ciąży. Dieta ponadto powinna zawierać wszystkie pozostałe składniki odżywcze.

Anemia w ciąży – czy szkodzi dziecku?

Anemia jest poważnym problemem, który może mieć niekorzystny wpływ nie tylko dla nas, ale także dla maleństwa. Dlatego, kiedy zauważymy niepokojące objawy, należy zgłosić się do lekarza, który pomoże w poradzeniu sobie z anemią w ciąży. Skutki dla dziecka mogą być naprawdę poważne – w najgorszym wypadku może dojść do poronienia. Ze względu na to bardzo ważna jest natychmiastowa reakcja, które pomoże uniknąć niedokrwistości u dziecka, problemów z rozwojem czy zbyt wczesnego przyjścia na świat.

Anemia w ciąży – kiedy do szpitala?

Anemia jest poważnym schorzeniem, jednak jeśli jesteśmy pod stałą kontrolą i czujemy się dobrze, nie musimy obawiać się ciągłego pobytu w szpitalu. Jest on ostatecznym rozwiązaniem, z którego powinnyśmy skorzystać w momencie nagłego zaostrzenia się objawów prowadzących do omdleń czy gwałtownych spadków ciśnienia. Musimy pamiętać, że opieka lekarza nie stanowi przyzwolenia na bagatelizowanie sygnałów, które mogą doprowadzić do tragedii.

Anemia w ciąży, a cesarka

Decyzja uzależniona jest od opinii lekarza prowadzącego, jednak podczas anemii nie zaleca się cesarki. Wiąże się to z utratą dużej ilości krwi, która może wzmagać niedokrwistość. Przed porodem można udać się do hematologa – będzie pomocny w ustaleniu odpowiedniego leczenia i przeprowadzi przez ten trudny etap. Jednak pamiętajmy, że decyzja powinna zostać oparta na diagnozie oraz zalecaniach lekarza ginekologa, który oceni nasz stan oraz doradzi optymalny sposób zakończenia ciąży dla nas, a także dziecka. Jak przygotować się do cesarskiego cięcia? Sprawdź teraz!

Jak wesprzeć nasz organizm przed porodem?

Jedną z kluczowych kwestii jest odpowiednia dieta oraz suplementacja zażywana pod okiem specjalisty. Jednak jeśli obawiamy się porodu, na kilka tygodni przed rozwiązaniem, możemy zaopatrzyć się w balonik Aniball, dzięki któremu przygotujemy się nie tylko psychicznie, ale także fizycznie do porodu. Urządzenie umożliwia nam naukę świadomego rozluźniania mięśni, właściwych technik oddechowych, a także pozwala uniknąć urazów krocza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Badania kliniczne

Badania kliniczne wykazały, że stosowanie Balonika Aniball jest o wiele skuteczniejszą metodą unikania urazów pochwy podczas porodu niż masowanie krocza!

Zamów Aniball już dziś!

menu_banner1

Popularne
off

Koszyk