Witaj na aniball-polska, potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami:

Co to jest Aniball?

Elastyczne mięśnie dna miednicy są niezwykle istotne zarówno przed, jak i po porodzie. Wykonując ćwiczenia relaksacyjne i rozluźniające w czasie ciąży, możemy uniknąć niechcianego nacięcia pochwy. Warto ułatwić sobie jednak takie ćwiczenia i wyposażyć się w produkt, który nam na to pozwoli – Aniball.

Czym jest Aniball?

Aniball jest produktem medycznym przeznaczonym do skutecznego treningu rozluźniania mięśni dna miednicy. Powstał we współpracy ze specjalistami z zakresu ginekologii i położnictwa.

Produkt ma formę balonika z dołączoną pompką. Specjalny kształt tego pierwszego elementu ułatwia umieszczenie go w pochwie. Został on wykonany z silikonu medycznego, dzięki czemu jest całkowicie neutralny dla ludzkiego ciała i hipoalergiczny, a także przyjemny w dotyku.

Aniball stosuje się w celu nauki świadomego oddychania i rozluźniania mięśni dna miednicy. Można go używać zarówno przed, jak i po porodzie, co czyni z niego produkt uniwersalny.

Jak używać Aniball?

Korzystanie z Aniball jest dosyć proste, jednak całe ćwiczenie wymaga nieco czasu. Przed rozpoczęciem używania balonika należy całkowicie się rozluźnić i odprężyć. Kiedy przyjdzie odpowiednia pora, przyjmujemy dogodną dla nas pozycję. Następnie nakładamy na powierzchnię balonika nieco lubrykantu, po czym powoli umieszczamy go w pochwie. Wsunięty na głębokość ok. 7 cm balonik nie powinien sprawiać nam żadnego dyskomfortu ani bólu. Jeśli wszystko jest w porządku, możemy rozpocząć pompowanie za pomocą wspomnianej wcześniej ręcznej pompki. Po kilku naciśnięciach balonik zwiększy swoją objętość i zacznie napierać na mięśnie, powodując ich napięcie i naprężenie. W czasie treningu najważniejsze jest, żeby skupić się na świadomym oddechu i aktywnym rozluźnianiu. Samo napinanie mięśni spowoduje, że będą one spięte, co może utrudnić poród. Z tego powodu tak ważne są ćwiczenia relaksujące i wyciszające. 

Dlaczego warto skupić się na relaksacji mięśni dna miednicy?

Sprawne mięśnie dna miednicy pozwalają na uniknięcie wspomnianego już nacięcia pochwy i związanych z nim powikłań. Jednak zbyt napięte mięśnie mogą mieć tak samo negatywny wpływ na przebieg porodu, jak te osłabione. W czasie przygotowania do narodzin dziecka warto skupić się na nauce świadomego oddychania i rozluźniania. Fizjologiczny trening nie może opierać się na wymuszaniu wypychania lub na stałym zaciskaniu mięśni, dlatego w czasie ćwiczeń kluczowy jest moment relaksacji. Produkt medyczny Aniball ułatwia efektywny trening łączący pracę z oddechem i wzmacnianie czucia głębokiego, co  minimalizuje ryzyko pęknięcia krocza podczas porodu. 

Badania kliniczne

Badania kliniczne wykazały, że stosowanie Balonika Aniball jest o wiele skuteczniejszą metodą unikania urazów pochwy podczas porodu niż masowanie krocza!

Zamów Aniball już dziś!

menu_banner1

Popularne
off

Koszyk