Witaj na aniball-polska, potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami:

Ćwiczenia przed porodem

Balonik należy używać najwcześniej 4 tygodnie przed planowanym terminem porodu.

Pojedynczym ćwiczeniom należy poświęcić około 15 – 30 minut, wtedy kiedy nic nie będzie zakłócać ćwiczeń. Należy przyjąć pozycję leżącą z lekko zgiętymi nogami. Można wybrać także inną pozycję, która będzie dla Was odpowiednia.

Przed samym wprowadzeniem produktu do ćwiczeń przedporodowych należy się rozluźnić i postarać się pozostać rozluźnioną przez cały okres ćwiczeń. Zdolność koncentracji i rozluźnienia mięśni jest bardzo ważna dla efektu ćwiczeń przed porodem.

Chwytamy balonik za plastikową szyjkę i wprowadzamy jego większą okrągłą część (ok. 7 cm) do pochwy. » Dla łatwiejszego wprowadzenia radzimy najpierw nadmuchać balonik jednym bądź dwoma ruchami pompki. Można także zwilżyć powierzchnię balonika patrz Wskazówki dotyczące używania.

Jeśli macie już wprowadzony balonik i nie sprawia Wam to bólu bądź innych nieprzyjemnych wrażeń, prosimy wykonać kilka ruchów ręczną pompką. Poprzez nadmuchiwanie balonika dochodzi do zwiększenia ciśnienia, które oddziałuje na najbliższe mięśnie oraz okolicę krocza. Ilość ruchów pompką jest niewielka podczas pierwszej aplikacji (1-5 ruchów) i stopniowo wzrasta podczas następnych ćwiczeń. Poprzez powiększanie balonika wewnątrz pochwy dochodzi do napinania mięśni oraz uczucia naprężenia, które jest normalne podczas ćwiczeń. Za pomocą zaworu możecie w każdej chwili podczas ćwiczeń zmniejszyć objętość balonika. Należy pamiętać, że wielkość balonika nie jest najważniejsza i nie trzeba na siłe dążyć do zwiększania jego obwodu – w ćwiczeniach z balonikiem Aniball chodzi o naukę świadomego rozluźniania, a nie o rozszerzanie pochwy.

Podczas pierwszego ćwiczenia ważne jest, abyście były świadome pozycji balonika oraz jego zachowania wewnątrz pochwy podczas ćwiczeń. Poprzez napinanie i rozluźnianie tych mięśni dochodzi do łagodnego ruchu balonika wewnątrz pochwy. Powtarzamy ten proces przez 1-2 minuty z przerwami po 10 sekund – zaciskamy i rozluźniamy. Może być konieczne przytrzymywanie balonika, gdyż będzie wyślizgiwał się z pochwy. 

Na koniec staramy się całkowicie rozluźnić mięśnie krocza i wyobrazić sobie, że chcemy aby balonik samoistnie bez udziału siły mięśni wypadł z pochwy. Jeżeli to możliwe to pozwalamy balonikowi wyślizgnąć się na zewnątrz. Cały proces powtarzamy 3 – 5 razy.

Wszystkie ćwiczenia powinniśmy starać się wykonywać w różnych pozycjach – leżąca na plecach i na boku jest najłatwiejsza do ćwiczeń. Stopień trudności ćwiczeń podnosimy wykonując je w pozycji stojącej czy też kucznej. Tym sposobem trenujemy również pozycje wertykalne do porodu i oswajamy się z objętością balonika w pochwie.

Efektem powinna być zwiększona świadomość ciała oraz relaksacja mięśni dna miednicy. Ćwiczenia mobilizujące i wyciszające są polecane ze względu na swój pozytywny wpływ na proces przygotowania do porodu, zwłaszcza w kontekście minimalizowania ryzyka nacięcia lub pęknięcia krocza. Warto podkreślić, że nie powinno się wykonywać wyłącznie treningu wzmacniającego, ponieważ spięte mięśnie utrudniają drugą fazę porodu, czyli kluczowy etap, w którym występują skurcze parte. Celem treningu z balonikiem Aniball nie jest rozszerzanie pochwy, ale nauka rozluźniania mięśni, które mają kluczowe znaczenie w czasie porodu.

Badania kliniczne

Badania kliniczne wykazały, że stosowanie Balonika Aniball jest o wiele skuteczniejszą metodą unikania urazów pochwy podczas porodu niż masowanie krocza!

Zamów Aniball już dziś!

menu_banner1

Popularne
off

Koszyk