Czy można malować paznokcie w ciąży?

Ciąża to tak szczególny czas, że wokół niej powstało tak wiele mitów, iż niektóre nadal są brane za pewnik. Ich kultywowanie rodzi też mnóstwo wątpliwości u przyszłych mam, które pod naporem informacji nie wiedzą, jak powinny się zachować. Podobnie jest z kwestią tego, czy można malować paznokcie w ciąży. Wiele kobiet poszukuje odpowiedzi na to pytanie, nie mogąc odnaleźć się w najczęściej przewijających się przekazach. Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu.

Czy malowanie paznokci w ciąży jest szkodliwe? Najpowszechniejsze mity

Na temat okresu ciąży mitów z pewnością nie brakuje. Są one upowszechniane często w dobrej wierze, jednak nie mają nic wspólnego z prawdą. Jeden z najpowszechniejszych, od którego pośrednio rodzi się pytanie, czy wolno malować paznokcie w ciąży, stanowi kwestia farbowania włosów. Ciąża trwa aż 9 miesięcy, dlatego naturalne jest więc, że przyszłe mamy chciałyby bardziej zadbać o swój wygląd, w tym również fryzurę. Nic więc dziwnego, że z farbowaniem trudno się rozstać. Podobnie dzieje się w przypadku malowania paznokci, szczególnie jeśli przed zajściem w ciążę kobieta bardzo lubiła ich stylizację. Czy malować paznokcie w ciąży i farbować włosy? Odpowiedź na obie te kwestie jest ze sobą ściśle związana.

Czy w czasie ciąży można malować paznokcie?

Najczęściej powtarzanym mitem dotyczącym tego, czy można malować paznokcie w ciąży, jest rzekoma zdolność przenikania związków zawartych w emalii do wnętrza organizmu mamy, co miałoby negatywnie wpływać na dziecko. Podobnie dzieje się w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, jak farbowanie włosów, które nadal może być uważane za niebezpieczne w trakcie ciąży.

Czy malowanie paznokci w ciąży jest szkodliwe, tak jak głosi wiele osób? Bez obaw - w rzeczywistości to wciąż jeden z najchętniej rozpowszechnionych mitów, który ma za zadanie jedynie wzbudzić niepotrzebne obawy u przyszłej mamy. Na pytanie o to, czy można malować paznokcie w ciąży, należy odpowiedzieć jak najbardziej twierdząco. Sama emalia nie ma zdolności, aby w jakikolwiek sposób przedostać się do krwiobiegu, a stamtąd bezpośrednio do organizmu dziecka. Obawy związane z tą kwestią są zatem bezpodstawne. Wątpliwości dotyczące tego, czy w czasie ciąży można malować paznokcie, można usprawiedliwić, biorąc pod uwagę ilość fałszywych informacji, z jaką każdego dnia muszą mierzyć się przyszłe mamy.

Czy wolno malować paznokcie w ciąży lakierem hybrydowym?

Lakier hybrydowy jest coraz chętniej wykorzystywany przez wiele kobiet głównie ze względu na swoją wytrzymałość oraz trwałość, która może sięgać nawet do kilku tygodni. Ta cecha stanowi szczególnie użyteczną w ciąży, kiedy to wygoda powinna zawsze znajdować się na pierwszym miejscu.

Czy malowanie paznokci w ciąży jest szkodliwe, jeśli chcesz zdecydować się na zrobienie manicure hybrydowego? Nie ma przeciwwskazań dotyczących wykonywania tego rodzaju stylizacji. W przypadku wykonywania go w salonie należy jednak pamiętać o kontrolowaniu obowiązujących standardów bezpieczeństwa i higieny. Wszystkie narzędzia użyte do wykonania manicure powinny zostać wysterylizowane bądź mieć charakter jednorazowy.

Czy w czasie ciąży można malować paznokcie? Manicure a końcówka ciąży

Istnieje jeden wyjątek od reguły, jeśli chodzi o to, czy malowanie paznokci w ciąży jest szkodliwe. Warto powstrzymać się od takiego zabiegu w samej końcówce, kiedy to poród może nastąpić praktycznie w każdej chwili. Niepomalowana płytka paznokcia w trakcie porodu ułatwia personelowi medycznemu ocenę sytuacji - jej zasinienie stanowi wyraźny znak, że coś jest nie tak.

W końcówce ciąży warto więc zadbać o siebie w nieco inny sposób. Oprócz odpoczynku pomocne może być wdrożenie treningów mięśni dna miednicy. Wyrób medyczny Aniball ma praktyczną formę balonika, dzięki czemu można ćwiczyć zaciskanie oraz rozluźnianie tych mięśni w zaciszu swojego domu. Jest to jeden z najważniejszych elementów praktycznego przygotowania do porodu. Badania potwierdzają, że korzystanie z balonika Aniball znacznie zmniejsza ryzyko konieczności nacięcia krocza w trakcie akcji porodowej.