Poród przedwczesny - kiedy jest bezpieczny?

Ciąża to niezwykły czas. Kobieta, która niedługo stanie się matką, zazwyczaj niezwykle martwi się o przebieg ciąży, a także porodu. Zdarza się, że narodziny zaczyna się zbyt szybko. Na taki stan rzeczy mogą wpłynąć przeróżne czynniki. Przedwczesny poród bardzo często wiąże się z ewentualnymi problemami zdrowotnymi noworodka. Wynika to z faktu, że poród przedwczesny jest nagłym przerwaniem rozwoju płodowego.

Jeżeli spodziewasz się dziecka i zastanawiasz się, jakie konsekwencje wiążą się z przedwczesnym porodem, to zachęcamy Cię do przeczytania poniższego artykułu. Dowiesz się, co może wywołać przedwczesny poród, a także czym jest zagrażający poród przedwczesny.

Co może wywołać przedwczesny poród?

Według współczesnej medycyny do porodu przedwczesnego dochodzi zazwyczaj w przypadku kobiet, które borykają się z jakimiś problemami zdrowotnymi lub poprzednie dziecko również urodziły przed terminem. Zdarza się, że nadmierny stres, a także zbyt obciążający wysiłek fizyczny również prowadzi do wcześniejszego porodu.

Kobiety, które palą papierosy lub spożywają alkohol w trakcie ciąży, nie tylko narażają dziecko na ewentualne problemy zdrowotne, ale również mogą spotkać się z problemem przedwczesnej ciąży. W związku z tym kobiety, które spodziewają się dziecka, powinny dbać zarówno o swój stan zdrowia, jak i pamiętać o nienarodzonym maluszku.

Przedwczesny poród - objawy

Istnieją pewne objawy mogące świadczyć o tym, że poród będzie przedwczesny. Właściwie najbardziej alarmującym sygnałem będą bolesne skurcze, które nie znikają, mimo nieustannej zmiany pozycji. Do tego dochodzić może ból w dolnej części pleców czy ucisk odczuwany w okolicach kanały rodnego.

Kobieta, która zauważy u siebie nadmierną ilość wydzieliny, powinna być zaniepokojona. W przypadku krwawienia czy plamienia z dróg rodnych należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub na pogotowie, gdyż może się okazać, że z dzieckiem nie wszystko jest w porządku.

Poród przedwczesny - kiedy jest bezpieczny?

Na samym początku należy zauważyć, że nie każdy tego typu rozwiązanie ma miejsce przed wyznaczonym terminem. 31 tydzień ciąży to czas porodu przedwczesnego, gdyż tak nazywane są wszystkie narodziny mające miejsce między 22, a 37 tygodniem ciąży. Według współczesnej medycyny dziecko, które rodzi się w tym okresie, nie jest w pełni rozwinięte. W przypadku porodu przed 22 tygodniem ciąży mówimy o poronieniu.

Przedwczesny poród może wiązać się z dużą ilością różnego rodzaju problemów zdrowotnych u dziecka, które w tym przypadku nazywane jest wcześniakiem. Maluchy urodzone po 37 tygodniu uznaje się za wystarczająco rozwinięte. Oznacza to, że takie dziecko bez problemu powinno poradzić sobie poza organizmem matki.

Poród przedwczesny - podsumowanie

Jeżeli chcesz uniknąć przedwczesnego porodu, to pamiętaj o tym, żeby odpowiednio zadbać o siebie w trakcie trwania ciąży. Pomoże Ci w tym dobór właściwej diety, a także ograniczenie pracy czy stresu. Pamiętaj o tym, że organizm każdej kobiety jest inny, dlatego ma odmienne potrzeby. Jeżeli zauważysz u siebie jakiekolwiek symptomy mogące świadczyć o ryzyku przedwczesnego porodu - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem prowadzącym ciążę.

Przygotowanie do porodu nie jest łatwe, szczególnie jeżeli mówimy o pierwszej ciąży. Aniball to rewolucyjny produkt medyczny, który służy do regularnego wykonywania ćwiczeń mających na celu przygotowanie Cię do łatwiejszych i mniej bolesnych narodzin. To produkt, którego działanie pozwoli Ci na przygotowanie się psychiczne oraz fizyczne do porodu. Dzięki niemu nauczysz się między innymi spokojnie i głęboko oddychać.

Jeżeli jesteś zainteresowana wzmocnieniem mięśni dna miednicy, a także przygotowaniem pozostałych narządów do powołania dziecka na świat, to koniecznie sprawdź naszą ofertę dotyczącą balonika Aniball. To produkt, który spełnia wszystkie obowiązujące normy oraz został sprawdzony przez specjalistów. W związku z tym stanowi bezpieczny oraz skuteczny sposób na przygotowanie się do porodu.

Obniżenie brzucha w ciąży - kiedy i jak rozpoznać?