Tyłozgięcie macicy a zajście w ciążę

Tyłozgięcie macicy kiedyś uznawane było za odstępstwo od normy. Jednak dzisiaj dzięki ogromnemu rozwojowi medycyny lekarze traktują ten stan jako zupełnie naturalny. Jeżeli jesteś kobietą, która ma do czynienia z tyłozgięciem macicy i martwisz się, że może to negatywnie wpłynąć na Twoją ciążą - zachęcamy Cię do przeczytania poniższego artykułu.

Tyłozgięcie macicy - jak wygląda?

Macica to narząd rozrodczy, zbudowany w bardzo charakterystyczny sposób. Jej ściany składają się z silnie umięśnionej tkanki, która dodatkowo pokryta jest błoną śluzową. Tyłozgięcie macicy to stan, w którym ten narząd jest wygięty lekko w stronę kręgosłupa. Zdarza się, że niektóre kobiety mają do czynienia z tak zwanym “przodozgięciem” - w takim wypadku ściany macicy kierują się w stronę pęcherza moczowego.

Niektóre z kobiet rodzą się z tego typu budową, z kolei inne tyłozgięcie nabywają w trakcie swojego życia. Według współczesnej medycyny taki stan nie stanowi przyczyny żadnych poważniejszych problemów zdrowotnych. Nie zmienia to faktu, że tyłozgięcie macicy może wiązać się z wieloma nieprzyjemnymi objawami.

Tyłozgięcie macicy - jakie dolegliwości się z tym wiążą?

Wiele kobiet, które borykają się z problemem tyłozgięcia macicy, narzeka na niezwykle bolesne, a także bardzo obfite miesiączki. Ponadto taki stan rzeczy może uniemożliwić głęboką penetrację w trakcie uprawiania stosunku seksualnego. Pozycje, podczas których penis może zazwyczaj wniknąć głębiej, często są powodem bólu i dyskomfortu dla partnerki.

Zdarza się, że kobiety, których macica jest wygięta do tyłu, mają także problem z pojawianiem się biegunki w trakcie menstruacji. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku tego typu budowy macica znajduje się bardzo blisko odbytnicy. Według statystyk nawet 20% kobiet posiada tyłozgięcie, ale niewiele z nich narzeka na ponadprzeciętny ból bądź inne problemy z tym związane.

Jeżeli chciałabyś zadbać o mięśnie dna miednicy, które mogą pozytywnie wpłynąć na stan Twojej macicy - zachęcamy Cię do zapoznania się z Aniballem. To sprawdzony produkt medyczny, który przeznaczony jest do nauki świadomego oddychania, pozwala na rozluźnienie dna miednicy oraz wspomaga przyspieszenie porodu.

Tyłozgięcie macicy, a zapłodnienie

W przypadku tyłozgięcia macicy pozycje powodujące głęboką penetrację potrafią być niezwykle bolesne. Jeżeli podczas stosunków odczuwasz ból, a członek Twojego partnera jest sporych rozmiarów - być może, powód stanowi właśnie tyłozgięcie macicy. W takim wypadku powstrzymanie się od współżycia to naturalne następstwo. Taki stan rzeczy jest jedynym czynnikiem, który może negatywnie wpłynąć na zapłodnienie.

Jeżeli chciałabyś zajść w ciążę - nic nie stoi na przeszkodzie, nawet jeżeli Twoja macica zbudowana jest w nieco inny sposób. Według ginekologów nie ma to żadnego wpływu na zapłodnienie, a także bezpieczny przebieg ciąży.

Tyłozgięcie macicy a zajście w ciążę - co powinnaś wiedzieć?

Tyłozgięcie macicy a ciąża to temat nurtujący wiele przyszłych mam, które cechują się tego typu budową. Zanim lekarze zgodzili się co do tego, że macica wygięta do tyłu nie jest zazwyczaj problematyczna - uważano, że to stan, który w konsekwencji prowadzi do poronień, a także komplikacji podczas narodzin dziecka. Jeżeli w Twojej macicy zacznie rozwijać się nowy, mały człowiek, to musisz wiedzieć, że zacznie się ona w sposób naturalny prostować około dwunastego tygodnia ciąży.

Tyłozgięcie macicy jest często wykrywane dopiero w przypadku kobiet, które udają się na badanie USG w trakcie pierwszej ciąży. Wtedy okazuje się, że bolesne stosunki lub obfite okresy mają swoją konkretną przyczynę. W wyjątkowo trudnych przypadkach niektórzy lekarze decydują się na operację, która polega na chirurgicznej korekcie kształtu macicy.

Jeżeli spodziewasz się dziecka i chciałabyś przygotować się do jego narodzin jak najlepiej, to zachęcamy Cię do kupna Aniball. To produkt medyczny, który cieszy się dużą popularnością wśród kobiet w ciąży, gdyż pozwala między innymi na uniknięcie rozcinania krocza podczas porodu.

Fakty i mity na temat balonika Aniball- Sprawdź!