Witaj na aniball-polska, potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami:

Wyniki i badania kliniczne

Skuteczność Aniballa została wykazana z klinicznego, statystycznego i praktycznego punktu widzenia. Lekarze, położne i fizjoterapeuci w różnych krajach Europy polecają Aniball. Badanie kliniczne wykazało mniejszą częstość pękania i nacięcia krocza po zastosowaniu Aniballa.


Aniball znacznie zwiększa pewność siebie oraz poprawia zdolność do zachowania spokoju i relaksu podczas porodu.

Statystyki szpitalu Orlickoústecká

Brytyjskie Royal College of Obstetricians and Gynecologists (2014) stwierdza, że nawet 80% kobiet ma różne stopnie obrażeń (rozerwanie lub przecięcie) krocza podczas porodu i podkreśla wysokie ryzyko poważniejszych obrażeń, zwłaszcza u matek rodzących po raz pierwszy.

Ponadto Środkowoeuropejski Instytut Polityki Zdrowotnej w czeskich szpitalach informuje o rutynowym cięciu krocza w 57,4% przypadkach.

Aniball znacznie zmniejsza ryzyko tych urazów i pomaga zapewnić płynny poród przy minimalnej interwencji medycznej.

Statystyki szpitala w Ústí nad Orlicí (2016) pokazują, że 68% kobiet po ćwiczeniach z Aniballem urodziło bez rany i skaleczeń, a kolejne 16% doznało jedynie niewielkich obrażeń.

Statystyki czołowej położnej Mgr. Radmila Dorazilová (2017) pokazuje, że 81% jej klientek po zastosowaniu Aniball urodziło bez żadnych urazów.

Liczby te, oparte na próbie ponad 800 matek, pokazują, że liczba urazów rodzących po ćwiczeniach z Aniballem wynosi od 19% do 32%.

Według badania satysfakcji 93% kobiet oceniło Aniball jako skuteczną pomoc fizyczną i psychiczną w dobrym porodzie.

Statystyki 800 kobiet ćwiczących z Aniballem

Statystyki
Jany Čurdovej

Statystyki
Radmily Dorazilovej

Narodź się na nowo z Aniball

Badania kliczne zapobiegania nacinania krocza i jego pękania podczas porodu (2016) potwierdziło, że Aniball jest najskuteczniejszą metodą zapobiegania uszkodzeniom krocza podczas porodu.
Badanie zostało wykonane niezależnie i porównano różne metody zapobiegania urazom krocza, w tym masaż krocza, picie herbaty malinowej i zażywanie siemienia lnianego.

Po porodzie zapytano 315 matek, które urodziły po raz pierwszy, jak przygotowywały się do porodu.

Badanie potwierdziło, że kobiety stosujące Aniball miały znacznie niższy odsetek samoistnych urazów i skaleczeń krocza po porodzie.

Różnica w wynikach była ogromna – w grupie matek ćwiczących z Aniballem w 43,1% przypadków krocze było nienaruszone, natomiast w grupie kontrolnej matek bez pracy z Aniballem tylko 14,1% kobiet nie posiadało urazów.

Jednocześnie badania wykazały, że inne metody przygotowania do porodu, takie jak masowanie krocza, picie herbaty malinowej czy spożywanie siemienia lnianego, miały znacznie mniejszy wpływ na zapobieganie urazom matki.